Czy plisy okienne na wymiar są droższe?

Plisy okienne

Często mamy wrażenie, że przedmioty wykonywane indywidualnie, na wymiar, po prostu muszą być droższe od tych, które możemy zakupić wprost ze sklepowej półki. W pewnych przypadkach jest to zupełnie nieuzasadnione i tak naprawdę lepiej zamawiać coś na wymiar, niż decydować się na gotowe produkty, które będą o kilka cm za duże lub za małe. Prawidłowość ta dotyczy między innymi plisów okiennych. Co to są takiego plisy okienne?

Jest to nowoczesny sposób zaciemniania pomieszczeń, polegający na rozłożeniu w oknach arkusza materiału. W odróżnieniu od rolet, materiał nie jest nawijany na specjalny wałek, ale składany w harmonijkę. Aby to było możliwe, na materiale wykonane są specjalne zagięcia, pozwalające na swobodne układanie się materiału w żądany kształt. Kupując zbyt duże plisy, nie zmieszczą się one w świetle okna. Będą nieestetycznie zagięte na boki, a ich składanie i rozkładnie będzie co najmniej kłopotliwe. W trakcie późniejszego użytkowania będzie to rodzić coraz więcej problemów, prowadząc w końcu do tego, że i tak zechcemy wymienić je na nowe. Oznaczać to będzie dla nas podwójne wydatki. Jak można ich uniknąć? Na przykład od razu zamawiając prawidłowo dopasowane plisy.

Za wąskie plisy  – nieco inaczej problem będzie wyglądać wtedy, jeśli gotowe plisy okienne są za wąskie.

Wówczas ich rozkładanie i składanie będzie wygodne, ale niestety materiał nie będzie szczelnie zakrywać całej powierzchni szyby. Światło w dalszym ciągu będzie się szczelinami wdzierać do pomieszczenia, możliwe również będzie podglądanie z zewnątrz tego, co się dzieje w pomieszczeniu. Również wtedy, kiedy plisy na pierwszy rzut oka będą szczelnie zaciągnięte. Jak sobie można z tymi problemami radzić? Jedynym słusznym wyborem jest zamówić plisy okienne na wymiar. Niemal wszystkie firmy zajmujące się ich produkcją, realizują zamówienia na indywidualny wymiar i wcale to nie oznacza, że produkt jest droższy od sklepowego. Często jest wręcz odwrotnie, a to z tytułu zużycia mniejszej ilości materiału niż w przypadku produkowania gotowych plis, które zazwyczaj są za duże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *