Jak wybrać pasujący zamiennik tonera?

zamiennik tonera

Coraz większa liczba osób przekonuje się do kupna drukarki laserowej zamiast drukarki atramentowej. Pomimo tego, że drukarki atramentowe w dalszym ciągu są jednymi z najtańszych na rynku, to jednak koszta ich eksploatacji nie są już tak niskie. Szczególnie, jeśli zamierzamy drukarkę intensywnie eksploatować i zależy nam na szybkim czasie drukowania. Wówczas nasz wybór najczęściej pada na drukarki laserowe, do których można bez trudu zakupić zamiennik tonera. Jest on wielokrotnie tańszy od oryginalnych tonerów, a jakość druku jest bardzo zbliżona, jeśli wręcz nie taka sama. O czym jednak trzeba pamiętać, kiedy chcemy dla siebie zakupić odpowiedni model zamiennika tonera? Jest kilka takich rzeczy. Przestrzeganie poniższych instrukcji pomoże Ci w szybszym znalezieniu takiego zamiennika, który idealnie zastąpi oryginalną kasetę z tonerem.

Zamiennik tonera lepszy od oryginału?

Przede wszystkim poszukiwani zamienników tonerów należy prowadzić na postawie takich danych jak marka i model drukarki. Wiele sklepów właśnie w ten sposób opisuje swoje zamienniki, znacznie ułatwiając ich szybkie odnalezienie i prawidłowe dopasowanie do drukarki. W przypadku, jeśli nie możesz określić modelu drukarki, bo na przykład na obudowie nadruki się starły lub nigdy ich tam nie było, w dalszym ciągu możesz zakupić odpowiedni model zamiennika tonera. Jak? Będziesz musiał obejrzeć drukarkę od spodu lub z tyłu. W jednym, z tych miejsc znajduje się bowiem fabryczna tabliczka znamionowa, na której umieszczone są wszystkie ważne informacje o drukarce. Jej numer seryjny, producent, model, a także data wyprodukowania. Korzystając z tych danych, niemal każda firma sprzedająca zamiennik tonera, będzie w stanie szybko i prawidłowo go dla was dobrać.

 

Ostatnim sposobem na zakup odpowiedniego zamiennika tonera jest rozpoznanie modelu drukarki po zdjęciach. Ta metoda ma jednak pewne wady – między innymi możliwość pomyłki, jeśli ten sam model drukarki doczekał się kilku wersji o różnych możliwościach i budowie wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *